Jesteś tutaj: jakszybko-schudnac.pl > Porady zdrowie > Zasady zdrowego żywienia

Zasady zdrowego żywienia

Wiele osób gubi się w zasadach zdrowego żywienia, szczególnie że codzienna prasa codziennie donosi o nowych odkryciach w dziedzinie zdrowej żywności. Jednego dnia dowiadujemy się, że jakiś składnik jest szkodliwy, a następnego dnia czytamy, że inni naukowcy wykazali korzystne działanie tego samego produktu. Jak się więc nie pogubić w gąszczu tych wszystkich porad.
Warto stosować zasadę 4xU to znaczy jeść umiarkowanie, w uregulowanych porach, urozmaicone i utrzymane w cieple.
Nikogo dziś nie trzeba przekonywać, że jedzenie umiarkowane jest bardziej korzystne dla zdrowia niż objadanie się. Jeśli chcesz przyczynić się do poprawy zdrowia i utrzymać szczupłą sylwetkę, jedz częściej lecz mniejsze porcje.
Druga zasada to jedzenie posiłków o regularnych porach. Pozwala to naszym narządom trawiennym na przygotowanie się do trawienia pożywienia.
Potrawy powinny być jak najbardziej urozmaicone. Jest to szczególnie ważne jeśli mamy tak zwane zachcianki i nie potrafimy obyć się bez jakiegoś produktu. Zasada urozmaicenia pozwoli nam cieszyć się tym smakołykiem, który zginie w dużej ilości innych dań.
Nasz organizm lepiej funkcjonuje w cieple. Dlatego ważne jest aby utrzymać żołądek w cieple jedząc potrawy rozgrzewające. Szczególnie ważne jest aby zmniejszyć ilość potraw prostu z lodówki, lodów, zimnych napojów, które wychładzają organizm.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.