Jesteś tutaj: jakszybko-schudnac.pl > Zdrowe jedzenie > Jakie produkty osłabiają układ pokarmowy?

Jakie produkty osłabiają układ pokarmowy?

W obecnych czasach wiele osób narzeka na problemy z układem trawiennym oraz choroby cywilizacyjne jak cukrzyca, alergie czy otyłość. Problem niedożywienia, który nękał ludzi przez wieki, teraz został zastąpiony przez problem nadmiaru. Bardzo często sięgamy po jedzenie ze względu na jego walory smakowe, nie zwracając uwagi na wartości odżywcze. W rezultacie w naszej diecie dominują produkty gotowe i rafinowane, które nie tylko nie przynoszą korzyści organizmowi lecz osłabiają przewód pokarmowy jak również nie zostawiają miejsca na produkty wysokowartościowe. Jednym z produktów, który osłabia układ pokarmowy jest biały, rafinowany cukier. Wbrew przysłowiu, że „cukier krzepi”, działa on wręcz przeciwnie czyli wypłukuje wartościowe składniki odżywcze z organizmu. Ponadto spożycie cukru przyczynia się do nadwagi i otyłości. Cukier utrudnia pracę trzustki co może prowadzić do cukrzycy.
Kolejnym produktem żywnościowym jest nabiał, który zawiera kazeinę trudną do strawienia. Ponadto wiele osób nie posiada enzymów pozwalających na strawienie laktozy zawartej w produktach mlecznych.
Biała mąka rafinowana jest pozbawiona korzystnych składników odżywczych. Natomiast zawarty w niej gluten utrudnia trawienie i przyczynia się do powstawannia alergii.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.