Jesteś tutaj: jakszybko-schudnac.pl > Porady zdrowie > Jak poradzić sobie jeśli twoje dziecko jest uzależnione od słodyczy

Jak poradzić sobie jeśli twoje dziecko jest uzależnione od słodyczy

Wytworzenie nawyku jedzenia słodyczy powstaje w trakcie wychowania. Nawyk ten powstaje szczególnie wtedy gdy podajemy dzieciom słodycze aby je wynagrodzić, uspokoić, sprawić im przyjemność. Słodycze stają się często zastępnikiem miłości, której nie mamy czasu okazywać naszym dzieciom. Dziecko bardzo szybko się do tego przyzwyczaja. Szczególnie, że argumenty, iż słodycze są nie zdrowe, nie trafią dziecku do przekonania.
Unikaj podawania dzieciom słodkich napoi. Od początku przyzwyczajaj dzieci do picia nieosłodzonej wody, herbatek ziołowych czy kawy zbożowej.
Naturalne soki z warzyw jak marchewka czy burak zrobione w domu przy pomocy sokowirówki, są naturalnie słodkie. Warto przyzwyczajać dzieci do takich soków, zamiast sztucznych soków z kartonów.
Nie podawaj dziecku słodyczy w nagrodę. Lepiej spędź z dzieckiem więcej czasu na zabawie.
Nie pozwalaj gościom na przynoszenie słodyczy. Lepiej umówić się z rodziną aby jako prezenty przynosili suszone owoce, bakalie czy sezamki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.