Jesteś tutaj: jakszybko-schudnac.pl > Porady zdrowie > Jak kupować żywność

Jak kupować żywność

Każdemu dziś wiadomo, że produkty żywnościowe dostępne w sklepach są wzbogacane o składniki niekoniecznie korzystne dla naszego zdrowia. Dodawanie wszelkiego rodzaju uzdatniaczy i konserwantów jest o tyle niezbędne, że w przeciwnym razie żywność zbyt szybko psułaby się na półkach sklepowych. Jeśli więc chcemy żywić się zdrowo należy przyjąć zasadę aby lista składu produktu była jak najkrótsza.
Ważne jest aby dokładnie czytać etykiety. To co w składzie produktu podane jest na początku występuje w największej ilości. Dlatego jeśli na samym początku listy składników znajduje się cukier, zastanów się nad zasadnością zakupu. Pamiętaj, że nazwy typu „naturalny”, „wiejski”, „pochodzący z natury” nie musi koniecznie oznaczać, że żywność rzeczywiście pochodzi z gospodarstwa wiejskiego jak przed 100 laty.
Pamiętajmy również, że produkty nieprzetworzone są tańsze od wysokoprzetworzonych. Dlatego jeśli zmienimy listę naszych zakupów tak aby znalazły się na niej produkty bardziej naturalne, nie tylko zadbamy o nasze zdrowie lecz także o finanse.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.