Jesteś tutaj: jakszybko-schudnac.pl > Porady zdrowie > Głodówka lecznicza

Głodówka lecznicza

Głodówka lecznicza towarzyszyła człowiekowi od zarania wieków, najczęściej jako post religijny. Głodówki uważano za sposób nie tylko na kontakt z bóstwem lecz wyciszenie i wzniesienie się na wyższe poziomy duchowości. W obecnych czasach głodówka stała się sposobem na odchudzanie, a także na oczyszczenie organizmu.
Całkowita głodówka nie jest zalecanym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, gdyż efekt jo-jo występuje zaskakująco szybko po powrocie do normalnej diety. Ponadto w czasie głodówki zauważa się obniżenie łaknienia, które wbrew pozorom nie jest spowodowane kurczeniem się żołądka lecz uwalnianiem do organizmu kwasów tłuszczowych. Kwasy te zakwaszają organizm i wpływają niekorzystnie na gospodarkę elektrolitową.
Jednym z efektów głodówki jest nagłe uwalnianie się toksyn z rozpadającej się tkanki tłuszczowej. Toksyny pochodzą z chemii, którą przyjmujemy wraz z normalnymi produktami żywnościowymi, głównie w żywności przetworzonej. W czasie nagłego uwolnienia substancje te trafiają do krążenia i powodują wtórne zatrucie organizmu. Dlatego też dłuższe i całkowite głodówki nie są zalecane. Lepszym rozwiązaniem są głodówki częściowe np. owocowe, warzywne, głodówki na sokach z warzyw lub na zupach. Ważnym elementem w czasie głodówki stanowią napoje. Warto aby były to herbaty ziołowe, zioła, soki warzywne i owocowe lub przegotowana woda.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.