Jesteś tutaj: jakszybko-schudnac.pl > Zdrowe jedzenie > Dobry wegetarianizm

Dobry wegetarianizm

Czasem spotykamy znajomych i przyjaciół, którzy chwalą się dietą wegetariańską. Jeszcze kilka lat temu takie osoby były przedmiotem żartów. Teraz w dobie dbania o zdrowie, do wegetarianizmu przyznajemy się z dumą. Wiele osób wybiera wegetarianizm także z przyczyn ideowych aby nie zabijać zwierząt. Wielu naukowców twierdzi, że u zwierząt w rzeźni, pod wpływem stresu, wytwarzają się toksyny, które przenikają do mięsa. Mięso to jest przez nas spożywane razem z toksynami.
Jednak nierzadko wegetarianie nie są osobami szczupłymi i często narzekają na różne choroby. Czy więc wegetarianizm jest właściwym rozwiązaniem w dziedzinie żywienia. Na pewno tak, szczególnie że nadmierne spożycie mięsa zakwasza organizm. Innym dobrym motywem do przejścia na wegetariański sposób żywienia jest fakt, że przemysłowa produkcja mięsa powoduje zatrucie gleby i wód gruntowych odpadami tej produkcji. Naukowcy obliczyli, że gdyby zrezygnować z produkcji pasz dla zwierząt rzeźnych, zniknąłby problem głodu na ziemi.
Aby jednak poprawnie stosować dietę wegetariańską musi ona być zbilansowana i urozmaicona. Nie jedzenie mięsa nie zapewni nam zdrowia, gdyż słodycze i cukier także są to produkty wegetariańskie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby komentować.